Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl
Prezydent Miasta Gdyni, biorąc pod uwagę aktualny stan epidemiologiczny oraz w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom informuje, że przetargi do odwołania odbywać się będą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy al. Zwycięstwa 96/98.

Wykonawca drugiego etapu Parku Centralnego poszukiwany!

Powrót do listy

05.06.2019

Pierwszy etap budowy Parku Centralnego zostanie zakończony już latem tego roku. Powstanie nowa, zielona przestrzeń miejska pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera. Tymczasem został ogłoszony przetarg na drugi etap, który obejmie teren pomiędzy ulicą Legionów a drewnianym pawilonem, który obecnie stoi przy skateparku. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Budowa Parku została podzielona na trzy etapy i zakończy się w 2021 roku.

Głównym założeniem, które przyświeca idei powstania Parku Centralnego, jest stworzenie wielofunkcyjnej i ogólnodostępnej zielonej przestrzeni publicznej, miejsca odpoczynku i rekreacji dla każdego. W parku zaprojektowano różne strefy, w których będzie można odetchnąć, uprawiać sporty, spacerować, spędzać czas z dziećmi i, co najważniejsze, wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Pierwsza strefa to obszar pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera, druga obejmie teren między ul. Legionów a pawilonem przy istniejącym skateparku, a trzecia – między pawilonem a ul. Świętojańską.