Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Konferencja urbanistyczna Mieszkanie – Osiedle – Miasto

Powrót do listy

30.08.2017

Konferencja Towarzystwa Urbanistów Polskich i Murator EXPO odbędzie się: w dniu 1 września 2017 roku w Gdyńskiej Szkole Filmowej przy Palcu Grunwaldzkim 2, i będzie kontynuowana w sobotę 2 września w Gdynia ARENA na terenie Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.
Temat konferencji będzie nawiązywał do polskiej publikacji dotyczącej kształtowania struktur mieszkaniowych zgodnie z wymogami myśli modernistycznej. Wynika to z faktu iż kwestia kształtowania struktur mieszkaniowych, podobnie jak miało to miejsce przed paroma dekadami, cieszy się niezmiennym zainteresowaniem zarówno architektów, urbanistów jak i kluczowych jej obecnych kluczowych interesariuszy – władz miejskich, instytucji finansujących, deweloperów, a wreszcie – władz państwowych.
Konferencja oparta będzie na 4 debatach o następujących tematach:
Debata 1. Współczesne mieszkanie – tzn. jakie?
Debata 2. Nowe inwestycje mieszkaniowe w tkance współczesnego miasta
Debata 3. Wpływ programu Mieszkanie+ na przestrzeń miasta
Debata 4. Miasto polskie w perspektywie zmian ideowych w urbanistyce – refleksja nad dorobkiem Kongresów Urbanistyki Polskiej
Wątki poruszane w trakcie spotkania będą kontynuowane w trakcie debat, zaplanowanych na sobotę 2 września w Gdynia ARENIE na terenie Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.
Współgospodarzem konferencji jest Miasto Gdynia.