Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

20. Forum Gospodarki Morskiej 7-8 października

Powrót do listy

28.09.2021

Ponad 30 prelegentów, 5 na nowo zdefiniowanych paneli tematycznych, szanse i wyzwania dla gospodarki morskiej w pandemicznej rzeczywistości - to wszystko podczas 20. edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, które odbędzie się w dniach 7-8 października.

Morska energetyka wiatrowa na Bałtyku, konsekwencje budowy portów zewnętrznych w Polsce, perspektywy rozwoju polskiego przemysłu okrętowego, biznes żeglarski oraz szkolenie kadr m.in. na rzecz inwestycji w zakresie offshore wind- to główne tematy wydarzenia. Debaty z udziałem przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki i dyplomacji zaplanowane zostały w ramach pięciu paneli: Technologie Morskie, Porty i Logistyka, Biznes w Żeglarstwie, Edukacja Morska oraz Energia Odnawialna.
Strategicznym celem FGM Gdynia jest wskazanie rozwiązań dla zdecydowanego otwarcia polskiej gospodarki morskiej na światową rewolucję cyfrową i ułatwienie polskim firmom wejścia w rozwój technologii niezbędnych do skutecznego konkurowania na rynkach zagranicznych.
Innowacyjnym rozwiązaniom w gospodarce morskiej poświęcony ma być m.in. panel dotyczący Energetyki odnawialnej. Oprócz dyskusji na temat realizacji projektów morskich farm wiatrowych w polskiej strefie Morza Bałtyckiego, wybiegać ma jeszcze dalej w przyszłość i poruszać zagadnienia związane z zastosowaniem wodoru, jako paliwa dla żeglugi i transportu.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2021 odbędzie się w dniach 7-8 października w formule on-line. Paneliści oraz zaproszeni goście specjalni spotkają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Pytania do prelegentów można kierować już dziś poprzez formularz na stronie lub w trakcie trwania konferencji z wykorzystaniem chatu.
Aby otrzymać dostęp do transmisji z wydarzenia należy zarejestrować się na stronie www.forum.gdynia.pl
Udział w Forum jest bezpłatny.