Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

8. Konferencja Inwestycji Hotelowych za nami

Powrót do listy

12.06.2017

Zmiany, jakie zachodzą w sektorze turystycznym globalnie, wpływają na miejscowy rynek hotelarski. O tym jak powinni na nie zareagować właściciele hoteli w Europie Środkowo-Wschodniej dyskutowano na 8. Konferencji Inwestycji Hotelowych w Warszawie. Podczas spotkania omówiono najdrobniejsze szczegóły ważne zarówno dla zwiększenia liczby gości w hotelu, jak i osiągania wyższych zysków przez inwestora. Przedstawiciele rynku opowiedzieli również o zmianach demograficznych, które wpływają na rynek. Wspólnie wskazano miejsca, gdzie nadal brakuje hoteli, i określono ich typ.
Zwolennicy i przeciwnicy marek dyskutowali, czy decyzja o włączeniu hotelu do sieci pod znaną marką pomaga w biznesie czy tylko generuje koszty oraz co należy zrobić, by projekt zakończył się sukcesem i mógł być sprzedany z zyskiem.
Program konferencji był niezwykle bogaty i interesujący, zwłaszcza w kontekście przygotowywanej do sprzedaży przez Gminę Miasta Gdyni nieruchomości położonej przy ul. Ejsmonda 1 (Polanka Redłowska), która zgodnie z zapisami projektu planu miejscowego może zostać zabudowana obiektem hotelowym.
Konferencja odbyła się w dniu 8 czerwca w Warszawie. Organizatorem konferencji była Eurobuild grupa medialna Eurobuild działającą w branży nieruchomości i budownictwa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej od 1997 roku.