Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Budowa pływalni olimpijskiej – konsultacje społeczne

Powrót do listy

07.04.2016

W Gdyni powstanie pierwsza na Pomorzu pływalnia olimpijska. Założeniem projektu jest stworzenie kompleksu, składającego się z 50-metrowego basenu, który będzie można podzielić na dwie 25 metrowe części, posiadającego ruchome dno i pomost, co pozwoli na dowolną konfigurację basenu w zależności od prowadzonych w danym momencie zajęć.
Dodatkowo w planach jest również budowa strefy odnowy biologicznej z zespołem saun i gabinetami masaży oraz rehabilitacji. W kompleksie znajdzie się również punkt gastronomiczny z widokiem na basen oraz sklep sportowy, zaplecze administracyjne, magazynowe i szatnie, a także Punktu Informacji.
Aby basen spełniał oczekiwania mieszkańców, uruchomione zostały konsultacje społeczne – każdy może przesłać swoje pomysły i sugestie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres plywalniaolimpijska@gdyniasport.pl do dnia 10 kwietnia br.
Po zakończeniu konsultacji społecznych rozpoczną się prace nad dokumentacją projektową
Według wstępnych szacunków całkowity koszt budowy to 70 milionów złotych. Budowa rozpocznie się wraz z otrzymaniem dofinansowania i trwać będzie 3 lata.