Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Budowa szkoły w Chwarznie-Wiczlinie coraz bliżej!

Powrót do listy

29.03.2018

Zgodnie z założeniami harmonogramu nowoczesny kompleks szkolny ma powstać najpóźniej do końca czerwca 2019 roku. W ramach inwestycji zostanie zrealizowana szkoła podstawowa, przedszkole oraz infrastruktura sportowa z boiskami oraz hala sportową. Umowa na budowę szkoły na Chwarznie Wiczlinie została właśnie podpisana z wykonawcą - spółką Budrem-Rybak z Luzina.
Zespół obiektów będzie oparty na najnowszych, innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych przy tego typu inwestycjach. Szkołę zaprojektowano jako czterokondygnacyjny budynek przewidziany na 26 oddziałów dla 650 uczniów. Wewnątrz, oprócz sal lekcyjnych, znajdą się między innymi biblioteka, świetlice, pracownie komputerowe czy jadalnia. Obok wybudowana zostanie też stołówka. Na tak zwanych „zielonych dachach” pojawi się roślinność, którą można podziwiać przez przeszklenia
Budynek szkoły będzie połączony łącznikiem z budynkiem sportowym, gdzie znajdzie się sala sportowa z placem gry o wymiarach 20 na 40 metrów i miejsce dla nawet 250 osób na widowni. Powstanie też sala wielofunkcyjna w formie auli z rozkładaną trybuną, Dodatkową energię elektryczną na potrzeby placówki wyprodukuje instalacja fotowoltaiczna. Na zewnątrz uczniowie skorzystają z boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną trawą i mini-trybuną oraz z boiska do koszykówki, a całość uzupełnią między innymi bieżnie oraz elementy małej architektury.
Przedszkole powstanie z kolei W osobnym, dwukondygnacyjnym budynku powstanie 8 oddziałowe przedszkole dla 200 dzieci. Wewnątrz znajdzie się osiem sal oraz między innymi zaplecze magazynowe i kuchenne. Na dachu - tak samo jak na budynku szkoły podstawowej - pojawią się ogniwa fotowoltaiczne, a otoczenie przedszkola uzupełnią place zabaw, piaskownice i mała architektura. Przewidziano też dźwig dla niepełnosprawnych.

Zmiany obejmą też pobliskie drogi. Przebudowa obejmie fragment ulicy Wiczlińskiej i Filipkowskiego. Powstanie oświetlenie, nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa. Przesunięte zostaną przystanki autobusowe w pobliżu szkoły.
Całość będzie kosztować ponad 69 milionów złotych. Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca musi zakończyć prace budowlane do 30 czerwca 2019 roku.