Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018

Powrót do listy

12.10.2018

Eksperci sektora morskiego, samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy z Polski i Europy, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej spotkają się dziś (piątek 12.10.2018r.) w Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni, żeby dyskutować o branży morskiej i jej wyzwaniach podczas kolejnej edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia.
W tym roku uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o: rewolucji technologicznej 4.0 jako wyznaczniku rozwoju gospodarki morskiej na świecie i w Polsce oraz o potencjale współpracy pomiędzy polskim i francuskim przemysłem okrętowym.
Tegoroczne Forum to sesja wspólna oraz cztery panele tematyczne tj.: „Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management”. Intencją organizatorów jest również skuteczne zaangażowanie młodego pokolenia i prezentacja możliwości zawodowych w branży morskiej. Służy temu współpraca z akademickimi kołami naukowymi, organizowane w formie wydarzeń towarzyszących wycieczki poznawcze do firm przemysłu morskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a także konkurs filmowy i dodatkowe seminarium poświęcone „Turystyce od morza”.
Forum Gospodarki Morskiej odbędzie się w Gdyni już po raz osiemnasty. W latach 2001-2014, dyskutowano w ramach Międzynarodowego Forum Gospodarczego. Od 2015 roku spotkanie poświęcone jest wyłącznie gospodarce morskiej.
Wstęp na Forum jest bezpłatny.