Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Gdynia prezentuje swoją ofertę inwestycyjną na Expo Real w Monachium

Powrót do listy

05.10.2017

W dniach 4-6 października odbywają się międzynarodowe targi Expo Real w Monachium, które obok targów MIPIM w Cannes są jednymi z najważniejszych i największych targów nieruchomości i inwestycji, a przez wielu uważane za najważniejsze targi typu B2B w Europie. Odbywają się one nieprzerwanie od 1998 roku. Agencja Rozwoju Pomorza, organizator stoiska województwa pomorskiego na targach, wraz z przedstawicielami Miasta Gdyni, Miasta Sopotu, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Rumia Invest Park pod wspólną marką Invest in Pomerania przedstawią spójną, bogatą i różnorodną ofertę inwestycyjną województwa pomorskiego.

Nasze miasto reprezentować będzie wiceprezydent ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała. Promować będzie bogatą i różnorodną ofertę inwestycyjną miasta, prestiżowe działki i, przede wszystkim, tereny tzw. Sea City. To powstające na pond 70 hektarach nowe centrum miasta, usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża morskiego w Gdyni.
Stoisko wystawiennicze województwa pomorskiego o powierzchni 51 m2 nawiązuje do nadmorskiego charakteru regionu poprzez elementy morza, roślinności. Całość została wykonana z drewna. Wewnątrz stoiska, na ekranie wyświetlane będą filmy promujące województwo pomorskie oraz ofertę inwestycyjną Partnerów inicjatywy Invest in Pomerania.

W ubiegłym roku w targach Expo Real wzięło udział 40 000 osób reprezentujących 77 krajów z całego świata. W tegorocznej edycji na 64 000 m2 powierzchni wystawienniczej, oferty w zakresie nieruchomości i inwestycji przedstawi 1 825 wystawców. To o kilkadziesiąt podmiotów więcej niż w 2016 r., co świadczy o rosnącej randze wydarzenia.
W targach uczestniczą przede wszystkim przedstawiciele branży deweloperskiej, inwestorzy, finansiści, planiści oraz przedstawiciele miast i regionów. Stwarzają one platformę do nawiązywania licznych kontaktów biznesowych oraz poszukiwania nowych możliwości inwestycyjnych.
Expo Real to także bogaty program konferencji i seminariów, o tematyce związanej między innymi z rynkiem i finansowaniem nieruchomości, gospodarką i potencjałem wybranych sektorów a także problematyką miejskiej oraz zrównoważonym rozwojem. Dzięki blisko 400 ekspertom i 100 zaplanowanym sesjom są merytorycznym uzupełnieniem targów.