Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Gdynia zaprezentowała swoją ofertę inwestycyjną na targach MIPIM w Cannes

Powrót do listy

16.03.2015

Projekt Śródmieścia Morskiego – Sea City, działki w nadmorskiej części Orłowa oraz tereny przeznaczone pod przemysł, magazyny i biura to tylko niektóre z propozycji Gdyni na targach nieruchomości we francuskim Cannes, które odbyły się w dniach od 10 do 13 marca.
Na wspólnym stoisku z Gdynią prezentował się także deweloper Eurostyl, prowadzący budowę kompleksu wysokiej klasy biurowca Tensor, zlokalizowanego w biznesowej części miasta. Duże zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudzał projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, której funkcjonowanie zwiększy atrakcyjność wielu dzielnic Trójmiasta. Stoisko odwiedziło bardzo wielu gości, w tym Komisarz Elżbieta Bieńkowska oraz liczni dyplomaci, np. Ambador RP we Francji dr Andrzej Byrt. Wiele z dziesiątek spotkań i prezentacji będzie miało swój dalszy ciąg w postaci tzw. study tours w Gdyni.

Targi nieruchomości w Cannes

Międzynarodowe targi nieruchomości (MIPIM) w Cannes to jedno z największych (obok targów Expo Real w Monachium) wydarzeń w Europie dotyczące rynku nieruchomości. Odbywają się od 1989r. Dwudziesta szósta edycja, zgromadziła blisko 21 tys. akredytowanych uczestników z ponad 90 krajów (w tym ok. 4,5 tys. inwestorów). Targi MIPIM są miejscem spotkań inwestorów, firm konsultingowych i doradczych, funduszy inwestycyjnych oraz najemców powierzchni komercyjnych. Podczas targów odbywa się szereg konferencji i wykładów dotyczących rynku inwestycyjnego. W tegorocznej edycji
z polskich miast obok Gdyni obecne były m.in.: Gdańsk, Warszawa, Kraków, Lublin, Katowice, Toruń, Bydgoszcz.