Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Gdyńskie Centrum Filmowe nagrodzone na gali Eurobuild Awards 2015

Powrót do listy

22.12.2015

Firma ARCH-DECO otrzymała główną nagrodę Eurobuild Awards 2015 w kategorii Projekt Architektoniczny Roku w Polsce za projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego.

O nagrodę ubiegały się obiekty komercyjne oraz użyteczności publicznej, oddane do użytku w okresie od października 2014 do września 2015 roku. W pierwszym etapie jurorzy, przedstawiciele rynku nieruchomości komercyjnych, wybrali trzy najlepsze projekty. Obok Gdyńskiego Centrum Filmowego w finałowej trójce znalazły się Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (pracownia Jems Architekci) oraz Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu (Kuryłowicz & Associates). Za najlepszy projekt uczestnicy gali Eurobuild Awards w Warszawie (przedstawiciele branży nieruchomości komercyjnych - łącznie 900 osób) uznali gdyński obiekt.

Nagrody Eurobuild Awards przyznano już po raz szósty. Celem konkursu jest wyłanianie najlepszych zrealizowanych projektów architektonicznych oraz firm działających na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.