Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Informacje ogólne

Szanowni Państwo!


Gdynia od samych swoich początków pełni rolę polskiego okna na świat – to tędy przebiegają wszelkie morskie kontakty Polski z zagranicą. Jednym z największych atutów miasta jest strategiczne położenie na przecięciu ważnych międzynarodowych korytarzy transportowych, przebiegających ze Skandynawii oraz Europy Północno-Wschodniej w kierunku Europy Południowej i Morza Śródziemnego. Ale położenie to nie wszystko. Bo o ile pierwsze kryterium wyboru inwestora to lokalizacja, to kolejnym jest dobry klimat dla jego inwestycji. My staramy się by ten dobry klimat był naszym znakiem rozpoznawczym.

Gdynia to dla Polaków synonim przedsiębiorczości, pracowitości i skutecznej determinacji w dążeniu do celu. Mieszkają tu dobrze wykształceni, przedsiębiorczy ludzie, a sprzyjające otoczenie biznesowo-finansowe, stabilny samorząd i atrakcyjne perspektywy rozwoju także wpływają na pozytywny wizerunek miasta w Polsce i na świecie. Ma on odzwierciedlenie w rankingach biznesowych takich jak choćby ten opracowany przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, a publikowany przez miesięcznik gospodarczy „Forbes”, gdzie Gdynia po raz kolejny już znalazła się na pierwszym miejscu wśród dużych miast atrakcyjnych dla biznesu w Polsce.

Dysponujemy wygodną i nowoczesną infrastrukturą biznesową, a wysoki standard powierzchni biurowych, w dobrej lokalizacji i ciekawej architekturze idzie tu w parze z dużo niższymi niż w stolicy cenami najmu. Podobnie jest z zapleczem logistycznym, dla którego położenie tuż przy nowoczesnym porcie morskim jest dodatkowym atutem.

Nie bez znaczenia są tu niezwykle atrakcyjne tereny inwestycyjne. Trudno o większą gratkę niż powstający w Gdyni polski waterfront – Śródmieście Morskie Gdyni, czyli 20 hektarów terenu inwestycyjnego położonego na styku lądu i morza. Z jednej strony dotyka on linii wody, z drugiej - żyjącego centrum ćwierćmilionowego miasta. To tereny uwolnione spod przemysłu stoczniowo-portowego przygotowywane pod inwestycje przez Polski Holding Nieruchomości i Stocznię Nauta. Na zapleczu waterfrontu, także na terenach postindustrialnych na tzw. Międzytorzu, powstać ma nowe biznesowe centrum Gdyni. Zaprojektowany dla tego terenu został już układ komunikacyjny. Urbaniści szacują, że w ciągu kilkunastu lat na obszarze waterfrontu i Międzytorza, może zamieszkać 8 tysięcy osób, a pracę znaleźć 4 tysiące kolejnych, co oznacza podwojenie powierzchni mieszkaniowo-usługowej obecnego Śródmieścia.

Zapraszam do korzystania z witryny internetowej investgdynia.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące oferty inwestycyjnej Gdyni – miasta, w którym marzenia się spełniają.

Wojciech Szczurek
Prezydent Gdyni