Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Magazyn wysokiego składowania przy ul. Polskiej 19 – 23 oddany do użytku

Powrót do listy

15.02.2017

Nowoczesny obiekt magazynowy przeznaczony dla towarów drobnicowych został oddany do użytku.
Nowo wybudowany magazyn jednokondygnacyjny o powierzchni użytkowej ok. 5 tys. m2 z wydzieloną funkcjonalnie częścią biurową, składa się z trzech komór magazynowych. Wysokość składowania towarów do 10,5 m.
Bryła budynku posiada spójny wyraz architektoniczny i centralną ekspozycję przestrzenną w układzie urbanistycznym palisady ulicy Polskiej. Obiekt wybudowano z zachowaniem skrzydła zachodniego i z odbudowaniem skrzydła północnego przedwojennego magazynu K wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Gdyni. Elewację północną części biurowej odbudowano z zachowaniem przedwojennych detali architektonicznych z cegły ceramicznej o układzie jodełkowym oraz z pilastrami wykonanymi z płytek glazurowanych. Z uwagi na wysokie walory estetyczne i architektoniczne zachowano wewnętrzną klatkę schodową oraz podcień do wejścia głównego w skrzydle zachodnim części biurowej.
Dokumentację projektową opracowała firma JM ARCHITEKCI Sp. z o.o. Obiekt został wybudowany przez firmę PRZEMBUD GDAŃSK S.A. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 9,3 mln zł.

W perspektywie do końca 2019 roku potencjał magazynowy gdyńskiego portu wzrośnie o kolejny magazyn wysokiego składowania (ok. 11.600 m2 powierzchni) w rejonie ul. Kontenerowej i Logistycznej.