Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Mieszkanie+: ponad 13 osób na jeden lokal

Powrót do listy

05.12.2018

Chętnych, by zamieszkać w budowanych przez państwo mieszkaniach w Gdyni, jest niemal 2,3 tys. O dwa pokoje ubiega się 40 proc. osób.
Aż 86 proc. chętnych na lokal w ramach rządowego programu Mieszkanie+ chce stopniowo dochodzić do jego własności, a najczęściej wybieranym standardem wykończenia jest ten podstawowy (65 proc. wnioskujących). - W ramach gdyńskiego Mieszkania+ zebrano niemal 2,3 tys. wniosków. Obecnie zgłoszenia są weryfikowane pod kątem dostarczenia kompletu dokumentów i oświadczeń, czy mają tzw. zdolność czynszową. Następnie będą przydzielane punkty zgodnie z uchwałą rady Miasta, co w rezultacie pozwoli aby na osiedlach zamieszkały rodziny, które spełnią stawiane przez PFR Nieruchomości i miasto Gdynia.
Gdyńskie osiedle w ramach programu Mieszkanie + powstało przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki jest częścią ogólnopolskiego programu Mieszkanie+. W ramach inwestycji powstanie sześć czterokondygnacyjnych budynków ze 172 mieszkaniami - od kawalerek po mieszkania z pięcioma pokojami. Można decydować się na wynajem, albo wynajem z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25, 30 lat.
/źródło: rp.pl/