Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Modernizm w Europie- modernizm w Gdyni: zapisz się na konferencję!

Powrót do listy

27.04.2018

Jeszcze tylko do 30 kwietnia można się zapisać na konferencję „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”, która odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Kto się spóźni, będzie mógł wziąć udział w konferencji, jednak nie otrzyma już pakietu materiałów informacyjnych.
Pełny tytuł wydarzenia brzmi: „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX w. - badania i popularyzacja". To już szósta międzynarodowa konferencja naukowa z tego cyklu. Gdyńska konferencja to obecnie najważniejsze w Polsce, cykliczne wydarzenie o tym charakterze.
Specjalnie dla miłośników gdyńskiego modernizmu przygotowany został blok wystąpień, który rozpocznie się w czwartek, 24 maja, o godz. 16:00. W tym bloku będzie można posłuchać wystąpień Andrzeja Szczerskiego - Gdynia i geografia architektury modernistycznej w II Rzeczypospolitej, Marii Jolanty Sołtysik - Architektura gdyńskich kościołów okresu międzywojennego i jej powojenne kontynuacje, Anny Orchowskiej-Smolińskiej - Architektoniczne środki wyrazu w kształtowaniu modernistycznych witryn i parterów gdyńskich budynków, Marcina Szerle i Weroniki Szerle - „Willa czynszowa” na gdyńskich Działkach Leśnych. Funkcjonalny i społeczny wymiar architektury mieszkaniowej dzielnicy, na tle równoległych realizacji doby modernizmu i Artura Tanikowskiego - Tel Awiw i Gdynia: miejskie pejzaże kulturowe.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się o godz. 9:00 i w tym dniu usłyszymy wystąpienia zagranicznych prelegentów, którzy przyjadą do Gdyni po raz pierwszy, a niektórzy po raz kolejny. Ci ostatni nie kryją swego oczarowania zachowanym i pielęgnowanym dziedzictwem modernizmu i ich wystąpienia przyciągają uwagę słuchaczy w sposób szczególny. Widzą oni Gdynię inaczej niż mieszkańcy, zwracają uwagę na aspekty i elementy architektury i historii, które gdynianom mogą umykać i których mogą nie zauważać.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wypełnij formularz zgłoszeniowy.