Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Nowoczesne biurowce powstaną w nowym centrum Gdyni

Powrót do listy

08.12.2016

Zwycięzcami konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej budynków biurowych nieopodal Molo Rybackiego i Sea Towers została pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy.
Do konkursu, ogłoszonego w marcu tego roku, zgłosiło się dwadzieścia pracowni architektonicznych z całego kraju. Dziesięć z nich zostało dopuszczonych do konkursu, a pięć przeszło do finału
Zgodnie z uzasadnieniem werdyktu zwycięska praca wykazała się wysokim profesjonalizmem rozwiązań, zarówno funkcjonalnych, ekonomicznych, jak i estetycznych. Wartością projektu jest interesująco rozwiązana przestrzeń publiczna, wielkością patia odpowiadająca skali budynków (...). Należy podkreślić spokojną, ponadczasową architekturę budynków (...).

Niebawem pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy zostanie zaproszona do negocjacji warunków umowy na opracowanie szczegółowej dokumentacji projektowej. Architekci zaprojektują nowoczesne przestrzenie do pracy wraz z zagospodarowaniem zieleni - dostępnej dla wszystkich mieszkańców.
Szacowana wielkość inwestycji to ok. 25 tys. mkw. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na 2018 r. i ma potrwać ok. 2 lat.