Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Oficjalne otwarcie przystanków PKM w Gdyni

Powrót do listy

08.12.2017

Zakończyła się budowa dwóch przystanków kolejowych - PKM Gdynia Karwiny i PKM Gdynia Stadion. W ramach budowy przystanków na każdym z nich powstały dwa jednokrawędziowe perony o długości nieco ponad 160 m i zmiennej szerokości od 4,5 do 7,7 m. W ramach projektu zbudowane zostały windy i schody oraz powiązano je z istniejącym układem komunikacyjnym. Na każdym z przystanków znajduje się także charakterystyczne dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zadaszenie wejść na przystanki – tzw. „czerwona wstążka” oraz dodatkowe mniejsze wiaty szklane na samych peronach.
Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka samorządowa Pomorska Kolej Metropolitalna. Koszt budowy obu przystanków wyniósł ok. 25,5 mln zł, z czego 4,5 mln zł dołożyło Miasto Gdynia.
Pierwsi pasażerowie w podróż stamtąd odjadą już 10 grudnia. Na ten dzień przypada też dzień otwarty nowych przystanków.
Z okazji oddania do użytku nowych przystanków PKM Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion Spółka PKM zaprasza mieszkańców i miłośników kolei na „Dzień Otwarty nowych przystanków PKM w Gdyni” – w niedzielę, 10 grudnia 2017 r., w godz. 10:00 – 13:00. Dla wszystkich osób, które pierwszego dnia funkcjonowania nowych przystanków PKM w Gdyni pojawią się na nich w ww. godzinach czekać będą dodatkowe atrakcje.