Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Ostatnia pula programu MDM zostanie uruchomiona już w styczniu!

Powrót do listy

22.12.2017

W styczniu zostanie odblokowana ostatnia pula w programie "Mieszkanie dla młodych". Pieniądze skończą się po kilku - kilkunastu dniach.
Część banków już teraz rozpoczęła przyjmowanie wniosków kredytowych. W ten sposób klient uzyska możliwość spokojnego zebrania dokumentacji potrzebnej do procesowania kredytu, a bank zweryfikuje zdolność kredytową. Wniosek z kompletem dokumentów będzie następnie oczekiwał na uruchomienie dopłat.
Możliwość zainkasowania nawet ponad 111 tys. złotych dopłaty działa na wyobraźnię Polaków. Przy każdej okazji po pieniądze ruszają tłumy, a o tym czy ktoś dostanie pieniądze czy nie decyduje kolejność zgłoszeń. Tym razem nastroje podkręca też fakt, że 2018 rok jest ostatnim, kiedy można liczyć na dopłatę. Warto przy tym pamiętać, że w styczniu 2017 roku większość pieniędzy z puli prawie 350 mln zł rozeszła się w ciągu dziesięciu dni, a w ramach dodatkowego naboru siedem miesięcy później 67 mln złotych „wyparowało" w ciągu sześciu godzin. To sugeruje, że i tym razem 381 mln zł szybko zniknie – najprawdopodobniej w ciągu kilku - kilkunastu dni.