Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Portova – nowa inwestycja mieszkaniowa

Powrót do listy

06.03.2018

Realizowana przez dewelopera Invest Komfort inwestycja mieszkaniowa powstaje u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej.
Architektura „Portowej” nawiązuje do tradycji modernistycznych Gdyni. Charakterystyczne dla modernizmu jasne, proste i geometryczne formy elewacyjne, zostały tu przełożone na współczesny język architektoniczny. Najwyższa, widoczna z różnych punktów miasta część kompleksu będzie miała 17 pięter. Z okien mieszkań na wyższych kondygnacjach rozpościerać się będą widoki na morze i gdyńskie wybrzeże.
W inwestycji powstanie łącznie ok. 271 mieszkań (od 1 do 5 pokoi) oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe. Ponadto przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z klubu fitness z salą do ćwiczeń siłowych i kondycyjnych, sauny oraz placu zabaw dla dzieci. Od północnej strony inwestycji znajdzie się miejski deptak spacerowy. Pomiędzy zabudowaniami, oprócz prywatnych ogródków, planuje się utworzenie wewnętrznych, przestronnych dziedzińców dla wszystkich mieszkańców.
Osiedle ma posiadać także własną ochronę i monitoring.
Inwestycja powstawała będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich oddany do użytku ma być do końca 2019 roku, drugi do końca 2020 roku.
Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada Studio Architektoniczne Kwadrat.