Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Raport "Pomorski rynek nieruchomości komercyjnych 2015"

Powrót do listy

20.04.2015

Województwo pomorskie znajduje się w grupie ponadprzeciętnie rozwiniętych regionów Polski. Rozwija się sektor powierzchni magazynowych oraz handlowych a zainteresowanie gruntami inwestycyjnymi wciąż rośnie – to wnioski płynące z raportu „Pomorski rynek nieruchomości komercyjnych 2015” opracowanego przez Invest in Pomerania oraz firmę Colliers International.
Na przestrzeni ostatnich 10 lat bardzo dynamicznie rozwijającym się sektorem pomorskiej gospodarki jest BPO/SSC (Business Process Outsourcing/ Shared Services Centres). W Trójmieście funkcjonuje około 47 centrów usług biznesowych, w których zatrudnienie ma blisko 15 tys. pracowników.
Pomorski rynek biurowy jest obecnie na trzeciej pozycji w Polsce wśród rynków regionalnych. Całkowite zasoby biurowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wyniosły na koniec 2014 roku blisko 400 tys. m2 powierzchni komercyjnej.
Równie dynamiczny rozwój odnotowuje rynek handlowy. W aglomeracji trójmiejskiej istnieje 25 obiektów o łącznej powierzchni najmu ok. 692 tys. m2.
Zdaniem ekspertów dzięki dynamicznemu rozwojowi infrastruktury transportowej, drogowej
i portowej atrakcyjność inwestycyjna województwa wciąż przyciąga nowych inwestorów.

Z całością raportu "Pomorski rynek nieruchomości komercyjnych 2015”, przygotowanego przez InvestInPomerania we współpracy z firmą Colliers International można zapoznać się na stronie:
www.investinpomerania.pl/files/89/137/122/colliers.pdf