Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Ruszył nabór na dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych

Powrót do listy

08.08.2017

We wtorek 7 sierpnia odblokowano 67 mln zł na dofinansowanie w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych jeszcze w 2017 r. Jak szacuje Bank Gospodarstwa Krajowego dodatkowa kwota może wystarczyć na dofinansowanie dla ok. 2,6 tys. wnioskodawców.
Ponowne uruchomienie przyjmowania wniosków jest związane ze zmianami w prawie.
BGK był zobowiązany wydać komunikat o wstrzymaniu procedury naboru wniosków, jeżeli w bieżącym roku, którego dotyczy limit, łączna pula wniosków złożonych przez nabywców do BGK osiągnie 95 proc. limitu, oraz gdy pula wniosków osiągnie 50 proc. limitów budżetowych kolejnych lat.
95-procentowe ograniczenie zostało zniesione, bowiem - jak wskazywano podczas prac nad nowelizacją ustawy o MdM - w praktyce dochodziło do tego, że nie wszystkie zgłoszone wnioski były finalizowane w postaci zawartych umów, albo też część wnioskujących wycofywała się z kredytu.
Zainteresowanie programem jest duże. Szacuje się, że pula wyczerpie nawet w ciągu 1-2 dni.
Program Mieszkanie dla Młodych (MdM) wystartował w 2014 r. i zastąpił inny rządowy program - "Rodzina na swoim". MdM polega na tym, że beneficjenci otrzymują dofinansowanie do kredytu hipotecznego.
Ostatnia transza na 2018 r. ruszy w styczniu przyszłego roku, będzie to też ostatni rok funkcjonowania programu.

Program Mieszkanie dla Młodych dotyczy także osób budujących swój pierwszy własny dom- sprawdź szczegóły w zakładce MdM.