Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Trójmiejski deweloper TPS Reapolis zrewitalizuje tereny pomagazynowe przy ul. Chylońskiej

Powrót do listy

21.03.2018

Chylonia zmienia się na dobre. Rewitalizacja tej dzielnicy to już nie plany a realne projekty i inwestycje, nie tylko finansowane przez Miasto. Największą zmianę będzie można zauważyć w sercu dzielnicy, na ul. Chylońskiej. W miejscu starych, zaniedbanych hal i magazynów powstanie nowoczesne osiedle mieszkaniowe Chylońska 110, trójmiejskiego dewelopera TPS Reapolis.

W pierwszej kolejności powstanie ośmiokondygnacyjny budynek mieszkalny. Jest to pierwszy budynek z wieloetapowej inwestycji, której powierzchnia ciągnie się w pierzei ul. Chylońskiej między Netto, a stacją benzynową, zaledwie kilka minut od przystanku SKM Gdynia Chylonia. Znajdzie się w nim 108 mieszkań od jedno do trzy-pokojowych. Najmniejsze będą miały 30 mkw. a największe blisko 77 mkw. Cena za mkw. zaczynać się będzie od 6 tys. zł. W budynku znajdą się również lokale usługowe a także dwu-poziomowa hala parkingowa.
Pomysł na elewację budynku i wygląd części wspólnych zaczerpnięty będzie z klimatów streetartu inspirowanego miastem i relacjami sąsiedzkimi. Pomyślano również o przestrzeni aktywności sportowej i relaksu dla mieszkańców. W częściach wspólnych budynku zastosowane zostaną rozwiązania ułatwiające życie jego mieszkańcom tj. kontrola dostępu, oświetlenie ledowe, czujniki ruchu włączające oświetlenie, cichobieżne windy.
Inwestycja charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem przestrzeni dla rowerów m.in. dzięki specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniom dla rowerów w hali garażowej, jak i na zewnątrz. Na terenie osiedla powstanie ścieżka biegowo-rowerowa, miejsce do uprawiania crossfitu.
Osiedle zaprojektowała pracownia architektoniczna ROARK Studio. Planowany termin oddania budynku do użytku to grudzień 2019 r.

TPS Reapolis istnieje od 2005 roku. Jest jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów w Polsce północnej pod względem ilości wybudowanych i wynajętych biurowców klasy A i B, dużych i małych serwerowni, hal magazynowych, obiektów mieszkaniowych oraz aranżacji wnętrz komercyjnych. Zaangażowany w takie realizacje jak Olivia Business Centre, IBM Centrum Przetwarzania Danych w Gdańsku, czy Centrum Logistycznego Wittchen pod Warszawą oraz projekty mieszkaniowe – Argentum i Obotrycka. „Chylońska 110” to kolejna inwestycja mieszkaniowa dewelopera wprowadzona do oferty w 2018 roku, obok osiedla Vialo w Gdańsku Aniołkach.