Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

VI Międzynarodowa Konferencja o architekturze modernizmu w Europie i w Gdyni

Powrót do listy

24.05.2018

24 maja o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy al. Zwycięstwa 96/98 rozpocznie się konferencja „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX w. - badania i popularyzacja.
Obrady w czwartek i piątek (24 i 25 maja) są otwarte dla publiczności, a w sobotę (26 maja) odbędzie się specjalnie zorganizowany dla prelegentów objazd po Gdyni. Całe wydarzenie jest wpisane w ramy Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. To już szósta międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”.
Podczas konferencji João Belo Rodeia, przedstawiciel organizacji DOCOMOMO*, wręczy Gdyni certyfikat poświadczający jej członkostwo w organizacji
Udział w konferencji jest bezpłatny. Obrady odbywać się będą w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym. Współorganizatorem konferencji jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.
Konferencja potrwa do 26 maja.
Patronat honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego; patronat naukowy: DOCOMOMO International, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Polski Komitet Narodowy ICOMOS; patronat medialny: gdynia.pl, Radio Gdańsk, TVP 3 Gdańsk, trojmiasto.pl, Spotkania z Zabytkami, Renowacje i Zabytki.

* Docomomo to międzynarodowa organizacja, której celem jest wspieranie tworzenia dokumentacji i badań naukowych na temat modernizmu w architekturze, a także rozpowszechnianie wśród opinii publicznej informacji na temat jego znaczenia kulturowego. Nazwa stowarzyszenia, będąca skrótem od International Working Party for Document and Conservation of Buildings, Sites and Neighbourhoods of the Modern Movement oznacza dosłownie Międzynarodowe Zrzeszenie na rzecz Dokumentacji i Konserwacji Obiektów Budowlanych Modernizmu. Docomomo zostało założone w 1988 w Eindhoven. W 2002 roku centrala Docomomo przeniosła się do Paryża. Obecnie w wielu krajach świata istnieją narodowe sekcje, określane jako national working parties.