Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

VIII Weekend Architektury

Powrót do listy

07.09.2018

W dniach 6-9 września zapraszamy na VIII „Weekend Architektury”. To organizowane cyklicznie wydarzenie skierowane jest do szerokiej grupy pasjonatów architektury, a także osób profesjonalnie zaangażowanych w procesy rozwoju miast, planowania przestrzennego oraz badań dot. architektury współczesnej. Festiwal co roku gości uznanych ekspertów, wybitnych architektów, a także liczne grono blogerów i fanów architektury współczesnej, w tym modernizmu.
Hasłem przewodnim tegorocznego Weekendu Architektury jest Kooperacja. Proces bez którego współcześnie trudno jest wyobrazić efektywne funkcjonowanie nowoczesnych biur architektonicznych, skuteczne wdrażanie ambitnych planów rozwoju i rewitalizacji miast, dzielnic, czy realizację zaawansowanych projektów na styku publiczno prywatnym (np. kompleksy kulturalno-handlowe, parki i centra naukowo-technologiczne). Kooperacja w branży kreatywnej to także wiele trudnych kwestii i zagadnień, którym warto przyjrzeć się bliżej.
W tym roku po raz pierwszy część wykładów jest zaplanowana w niedawno otwartym budynku Konsulatu Kultury, czyli dawnym Domu Marynarza Szwedzkiego (blok Archi Prelekcji poświęconych architekturze modernizmu międzywojennego). Atrakcją wydarzenia są otwarte dla publiczności, specjalnie przygotowane na festiwal spacery tematyczne (Archi Spacery - m.in. Modernizm i architektura wnętrz, Architektura i rzemiosło, Tani Dom Własny na Działkach Leśnych, Architektura Oksywia), wystawy fotograficzne oraz blok Archi Film.
Ważnym punktem programu jest debata miejsko-architektoniczna pt. Ocieplanie wizerunku. Jak modernizować powojenną architekturę, organizowana wspólnie z Biennale Traffic Design (8 września, godz. 17:00-19:00).

Wstęp wolny.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.weekendarchitektury.pl