Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Wiecha nad BALTIQ PLAZA

Powrót do listy

11.05.2015

W poniedziałek, 11 maja 2015 roku miało miejsce uroczyste zawieszenie „wiechy” w budynkach BALTIQ PLAZA przy ul. Świętojańskiej. Symboliczna uroczystość zakończyła realizację stanu surowego inwestycji. W uroczystości udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek oraz aktorka Katarzyna Figura.

BALTIQ PLAZA stanowi uzupełnienie przestrzeni pierzei ulicy Świętojańskiej. Dwie bryły budynku z wewnętrznym dziedzińcem wpasowują się w istniejącą już zabudowę tworząc nowoczesną przestrzeń o zróżnicowanej funkcjonalności.

W inwestycji znajdować się będą mieszkania i apartamenty, a także powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Plac pomiędzy południową i północną częścią budynku stworzy patio. Schody zewnętrzne w części zachodniej i kaskada zieleni w części wschodniej, prowadząca do pomnika Harcerzy Gdyńskich, otworzą plac na kondygnację -1, na poziomie której znajdzie się ogólnodostępna strefa, która oddzieli ulicę od części kawiarniano – usługowej.

Inwestorem jest spółka Moderna Investment, która w Gdyni zrealizowała między innymi inwestycje takie jak: Lighthouse oraz Kamienica Moderna.
Prace budowlane wyprzedzają założony harmonogram o pół roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku na początku 2016 roku.