Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Zabytkowy zespół hal targowych zostanie zmodernizowany

Powrót do listy

01.06.2017

W najbliższych tygodniach rozpocznie się kolejny etap modernizacji jednego z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków w Gdyni - Zespołu Miejskich Hal Targowych. Zespół hal od kilku lat poddawany jest renowacji i sukcesywnie odzyskuje swój przedwojenny wygląd.
Tym razem działania remontowe prowadzone będą w hali płaskiej. Modernizacja przewiduje wymianę szklenia ścian na południowej elewacji hali płaskiej na szklenie dwuszybowe, a także demontaż, konserwację oraz ponowny montaż istniejących klap dymowych w nowych przeszkleniach. Zostanie też uzupełniony tynk i pomalowane ściany oraz zrekonstruowana zabytkowa elewacja ramy hali. Ten etap modernizacji kosztować będzie 375 tys. złotych. Realizację piątego etapu elewacji budynków Zespołu Miejskich Hal Targowych w Gdyni wykona firma KD Northpol.

Hale targowe przy ul. Wójta Radtkego zostały zbudowane w latach 1935-38 wg projektu inż. Jerzego Mullera. Wówczas był to jeden z najciekawszych przykładów konstruktywizmu z Europie, a dziś jeden z nielicznych przykładów tego stylu w polskiej architekturze.
Zespół hal targowych został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków 15 grudnia 1983 roku.