Gdynia - Moje Miasto
Investgdynia.pl
58 668 81 48 investgdynia@gdynia.pl

Zarząd Morskiego Portu Gdynia zrealizował kolejne dwie inwestycje

Powrót do listy

14.12.2015

Zakończono przebudowę Nabrzeża Rumuńskiego oraz przebudowę intermodalnego terminalu kolejowego.
Pierwsza z inwestycji zlokalizowana jest we wschodniej części portu – w Basenie V i polegała m.in. na przebudowie Nabrzeża Rumuńskiego na odcinku o długości niemal 356 m oraz odcinka linii kolejowej o długości 369 m. Całkowitej wymianie uległa również sieć kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej i energetycznej.
Druga inwestycja zlokalizowana jest na zapleczu Nabrzeża Helskiego I w zachodniej części portu Gdynia przeznaczonej do przeładunku kontenerów. Przedsięwzięcie polegało na całkowitej przebudowie istniejącego terminalu kolejowego- podwojono długość użytkową torów załadunkowych i podsuwnicowych, która wynosi obecnie prawie 700 metrów, co pozwoli to na obsługę całych składów pociągowych, bez potrzeby ich dzielenia.
Oba przedsięwzięcia mają na celu zwiększenie możliwości przeładunkowych Portu Gdynia oraz jego konkurencyjności w rejonie Morza Bałtyckiego.
Łączna wartość inwestycji to ponad 131 mln.

W mijającym roku Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. pomyślne sfinalizował aż pięć poważnych projektów inwestycyjnych, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.